Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
promotion
konaklama
event
yemeicme
listing
blog
Gelin Tülü Şelalesi

Gelin Tülü Şelalesi

Gelin Tülü Şelalesi

Ortalama puan

Fotoğraflar

Açıklama

Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan bu olağanüstü güzellikteki şelalenin seyrine doyum olmuyor. Berrak bir havada yukarıdaki yeşil yamaçları aşarak ince beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülen Gelin Tülü Şelalesi, son kademesinde 15 metre yükseklikten kendini boşluğa bırakıyor. Masmavi bir gökyüzü, yemyeşil orman dokusu ve bembeyaz şelalenin oluşturduğu renk cümbüşü, görenlerde hayranlık uyandıracak mükemmelliktedir.

 

Rize’ye 85 kilometre uzaklıktaki Ayder Yaylası’na konumlanan şelale, Kaçkar zirvesinden beslenen Kavron Deresi’ne müthiş bir ivmeyle düşüyor. Ayder, Samistal ve Hazindak yaylalarını birbirinden ayıran kuzey-güney doğrultusundaki dağlardan doğan şelalenin ana kaynağı, yükseklerde eriyen kar kümeleridir. Yerleşimin çıkışında sağ tarafta şelalenin bulunduğu yerden seyredeceğiniz yayla manzarası muhteşem bir fotoğraf karesi oluşturuyor.

 

Sık ağaçlar arasında güneş ışıklarıyla oynaşan şelalenin bulunduğu bölge her daim nemli havasıyla ünlüdür. Yaklaşık 1500 metrelik dik bir akışla süzülen şelale, 1320 metre irtifada yer alır. Doğu Karadeniz’de her an ortaya çıkabilecek sis bulutunun ardında, şelalenin ancak dereye katılan son bölümü görülebilir. Ülkemizin en uzun şelalelerinden biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin tamamını görebileceğiniz en iyi nokta, Ayder’in üstünde yer alan Huser Yaylası’dır.

Videolar

Çalışma Saatleri

7 gün 24 saat açık

Harita Navigasyon

İstatistik

14 kişi baktı
0 Değerlendirme
1 Favori
Paylaşım

Kategori

Doğrulama

Burası sizinmi?

Doğlulama, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.

EN POPÜLER İŞLETME